Co je co aneb info do zacatku

Ahoj,
většina z vás asi hodně z toho co stojí dál  ví. Mějte přesto prosím trochu trpělivosti a těch pár řádků si přečtete. Děkuji předem všem, kteří to skutečně udělají.
  1. Plnění cechovního úkolů (cu) – jsme toho názoru, že každý ví, že tyto úkoly existují a že při jejich plnění každý zvyšuje odměnu i pro druhé v cechu. Neustálé připomínání nebo kontroly neděláme, to si musí každý sám rozhodnout jestli „cq“ udělá nebo ne. Pokud potřebujete pomoc nebo radu, zeptejte se.
  2. Plnění úkolů všeobecně – pokud máte za úkol suroviny koupit, prodat nebo „získat“, vyměňte je s někým v cechu. Napíšete výměnu „poslat“ a hned ještě druhou „vrátit“. Spoluhráč to jen odkliká a úkol je splněn. V případě že oba mají stejný úkol, je tento automaticky splněn u obou. Samozřejmě platí i tady: za zeptání nic nedáš. Poradit můžeme jen těm, kteří si poradit nechají.
  3. Poskytování surovin v cechu – považujeme za morální povinnost vyšších lv těm nižším pomáhat. Samozřejmě, že i pomoc si navzájem by mělo být normální. Tato pomoc by se neměla zneužívat. Aby vyšší lv byli „dojnými kravami“ a ty malé nemuseli nic dělat není účelem. Účelem pomoci je urychlit postup. Stejně tak jen fakt, že jeden hráč má např. lv 35 a ten druhý 36 neopravňuje k vyžadování pomoci. Na pomoc nemá nikdo nárok, ta je dobrovolná a závisí na spoluhráči zda jí poskytne, nebo ne. Opakuji jen, že tento „settlerský koloběh“ bychom rádi udrželi.
  4. Hledání předmětů na ostrovech – to je a bude problém. Oficielně není povolené používat programy, které zasahují do aktivního scriptu hry. Tedy programy, které při běžící hře hledané objekty nějak automaticky zdůrazní nebo označí. Příklad pro to je třeba pinky: https://addons.mozilla.org/de/firefox/addon/_pinky/ (toto je link pro mozilu, jinak funguje i u prohlížečů chrom a opera) . Provozovatel hry to odůvodňuje rizikem porušení scriptu hry. Povolené jsou pomocné programy které vyhodnocují Screeny. Tedy nezasahují do aktivní hry. Příkladem pro to je Combofinder PTR 28-2-14 . U toho se musí udělat screen a ten je pak programem prohledán na pixl-skupiny, které odpovídají hledaným předmětům. Pinky, pokud funguje, je stoprocentní, ale jak řečeno riskantní. Combofinder je na obsluhu náročnější, trvá déle něco najít a najde asi 98% předmětů. Oba fungují jak na dobrech tak i na úkolech. Našel sem i další TSO Find Items v3.0, ale ten si mi dosud nepovedlo zprovoznit. Pokud někdo uspěje, dejte mi prosím vědět.
  5. LS, SWAP, Coopka – to jsou výrazy, se kterými se dost často setkáte. LS znamená, že vás jiný hráč za poplatek, za mapku nebo jinou domluvenou úhradu, pozve na jeho dobro, kde pak dáte „kill“, tedy zabijete alespoň jednoho nepřítele. Za to obdržíte na konci kompletní odměnu. SWAP je „pozvání za pozvání“, pokud se hráči domluví na této variantě, pošlou si navzájem pozvání za svých dober. Kill je stejný pak jako u LS. Coopka je dobrodružství (dobro), kde má každý ze zúčastněných hráčů přidělený úsek který musí vyčistit. Za kooperativní dobro (coopku) zpravidla nikdo nevyžaduje nějaký příspěvek nebo poplatek.
  6. Společná hra - v zásadě je možné hrát všechna dobra určena pro více hráčů podobně jako koopku. To bylo zrejmě i původním úmyslem tvůrců hry. Mutace k prodeji LS, nebo výměně SWAP asi nebyla plánovaná. Můžu jen doporučit hrát dobra s někým dohromady. Jsou k tomu účelu i zvláštní záložky v chatu které s objeví při nastartování hry. Tam je možné, aby se více hráčů domlouvalo na společném postupu. Jsem toho názoru, že je hra pak mnohem zábavnější.
  7. Vyknížkovaní – výraz, který se používá pro zlepšování vlastností geologů, průzkumníků a teď už i generálů. Bohužel je výroba knih pomalá a jde jen minimálně urychlit. Používání bonusu u vazače knih má jen omezený smysl, protože není možné zadat výrobu víc jak jedné knihy a člověk by musel mít budík a hlavně potom čas být v uvedenou hodinu u pc aby zadal  další výrobu.

Žádné komentáře:

Okomentovat